Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė I. Marčiulionytė atsisveikino su Šandongo provincija

Sukurta 2020.07.24 / Atnaujinta 2020.07.24 14:44

Liepos 23 dieną kadenciją baigianti Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė su atsisveikinimo vizitu lankėsi Šandongo provincijos sostinėje Džinane.

Susitikime su provincijos vicegubernatore Ren Airong pasidžiaugta gerais Lietuvos ir Šandongo provincijos santykiais. Lietuvos santykiai su Šandongo provincija yra vieni iš labiausiai išplėtotų santykių su Kinijos provincijomis – Birštonas, Utenos rajonas ir Klaipėda yra susigiminiavę su trimis Šandongo miestais. Šioje provincijoje lankėsi aukšti Lietuvos pareigūnai, surengta nemažai Lietuvos pristatymo renginių, čia gastroliavo Lietuvos teatrai, koncertavo Lietuvos atlikėjai.

Šandongo mokslų akademijos Lazerių institutas labai domisi bendradarbiavimo su Lietuvos lazerių specialistais  galimybėmis. Jų kvietimu, ambasadorė apsilankė Lazerių institute ir Džinano aukštųjų technologijų zonoje.

Šandongo sostinėje ambasadorė atidarė Birštono skverą, projektą jam parengė Birštono dizaineriai. Analogišką Džinano skverą ketinama įrengti Birštone.

100 mln. gyventoju turinti Šandongo provincija – viena ekonomiškai stipriausių ir sparčiausiai besivystančių Kinijos provincijų.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Gegužės 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vaizdo konferencijos būdu dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų taryboje, kurioje pagrindinis dėmesys skirtas Kinijai. Taip pat aptarta situacija Azijos ir Ramiojo vandenyno regione ir Afganistane.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus neformalioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje pagrindinis dėmesys bus skiriamas Kinijai. Taip pat bus aptariamos COVID-19 pandemijos pasekmės Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, situacija Afganistane.

Daugiašaliai santykiai »

Atsižvelgiant į naujausią informaciją, gautą iš Kinijos institucijų dėl koronaviruso (COVID-19) protrūkio, Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendaciją į šią šalį.

Konsulinės naujienos »

Užsienio reikalų ministerija dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso rekomenduoja laikinai nevykti į šalį. Ministerijos duomenimis Kinijoje yra apie 300 Lietuvos piliečių.

Ministerijos naujienos »
kinija.jpg

Sausio 22 dieną Pekine vyko reguliarios Lietuvos ir Kinijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijos,  kuriose aptarti politiniai, ekonominiai, globalios ir regioninės politikos klausimai. 

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »