Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: kategoriški, vienašališki pareiškimai Izraelio ir Palestinos dialogui nepadės

Sukurta 2018.01.22 / Atnaujinta 2018.01.22 17:44

Sausio 22 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje. Ministrai diskutavo dėl galimo ES vaidmens atgaivinant Artimųjų Rytų taikos procesą, taip pat susitiko su Palestinos prezidentu M. Abbasu.

L. Linkevičius pabrėžė, kad abi konfliktuojančios pusės turėtų susilaikyti nuo vienašališkų, kategoriškų pareiškimų. „Mes visi turime padaryti viską, kad išsaugotume dviejų valstybių sprendimą kaip vienintelį įmanomą sprendimo būdą“, - sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Diskusijų metu sutarta, kad alternatyvos dviejų valstybių sprendimui kol kas nėra, todėl ES turi telkti visas pastangas, siekiant naujo postūmio dvišalėms taikos deryboms. ES, būdama Kvarteto, kuriame taip pat dalyvauja Jungtinės Tautos, JAV ir Rusija, narė, turėtų imtis aktyvesnio vaidmens Artimųjų Rytų taikos procese.

Ministrai taip pat susitiko su Palestinos prezidentu M. Abbasu. „Nepaisant JAV Prezidento sprendimų dėl Jeruzalės, raginame Palestiną išlaikyti atviras duris dialogui su JAV“, - sakė L. Linkevičius.

Tarybos metu ministrai taip pat diskutavo dėl partnerystės su Afrikos, Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno regionų šalimis po 2020 metų, nustojus galioti Kotonu susitarimui, bei aptarė situaciją Libijoje.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 26 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 11 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatytas Irako klausimo bei pastarojo meto svarbiausių įvykių Artimųjų Rytų regione aptarimas, neformalus susitikimas su G5 Sahelio šalių (Burkina Faso, Čado, Malio, Mauritanijos ir Nigerio) užsienio reikalų ministrais. Taip pat, dalyvaujant Vystomojo bendradarbiavimo reikalų ministrams, bus kalbama apie Afriką ES-Afrikos Sąjungos viršūnių susitikimo kontekste. Vėliau, Vystomojo bendradarbiavimo ministrai diskutuos dėl prekybos ir investicijų įtakos vystymuisi.

Europos Sąjunga »

Kovo 6 dieną Briuselyje vyks Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdis, kurio darbotvarkėje numatyta aptarti saugumo ir gynybos, migracijos, Egipto, Vakarų Balkanų, Artimųjų Rytų taikos proceso ir Kongo Demokratinės Respublikos klausimus.

Europos Sąjunga »

Naujienlaiškio prenumerata