Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: reformos Moldovoje – pirmiausia dėl šalies žmonių

Sukurta 2017.02.18 / Atnaujinta 2017.02.18 14:38
  L. Linkevičius: reformos Moldovoje – pirmiausia dėl šalies žmonių

  Miuncheno saugumo konferencijos metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru Andrejumi Galburu. Linas Linkevičius pasveikino Moldovą su šiemet minimu diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečiu ir pakvietė Moldovos užsienio reikalų ministrą atvykti į Lietuvą.

  L. Linkevičius patikino, kad Lietuva išlieka aktyvi ES Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių valstybių rėmėja. Ministras paragino Moldovą tęsti reformas ir įgyvendinti Asociacijos susitarimą su ES.

  „Reformos yra būtinos siekiant modernizuoti šalį. Raktas į sėkmę pirmiausia yra pačios Moldovos rankose“, - sakė ministras.

  Jis pabrėžė, kad Lietuva tęs ekspertinę paramą Moldovai. ES Aukšto lygio patarėjų grupėje Moldovoje dirba 5 Lietuvos atstovai, patarinėjantys Moldovos institucijoms bankų ir saugumo sektoriaus reformų, kovos su korupcija ir kitais klausimais.

  Lietuvos institucijos stengsis aktyviai dalyvauti ES Dvynių programos projektuose Moldovoje. Nuo 2009 m. Lietuvos institucijos Moldovoje dalyvavo penkių ES Dvynių programos projektų įgyvendinime už bendrą 6,7 mln. eurų sumą maisto saugos normų bei standartų, vartotojų apsaugos ir rinkos priežiūros, valstybės tarnybos modernizavimo srityse, taip pat skirtų vaistų ir medicinos prietaisų agentūros stiprinimui ir Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai remti. Projektams gautas Europos Komisijos finansavimas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_5494.jpg

  Spalio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo ES ir Rytų partnerystės šalių (ES28+6) užsienio reikalų ministrų susitikime Liuksemburge.

  Daugiašaliai santykiai »
  20180920.jpg

  Rugsėjo 20 dieną Lietuvos ambasadorius Kęstutis Kudzmanas įteikė skiriamuosius raštus Moldovos Respublikos Prezidentui Igoriui Dodonui.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  Moldova6.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 27 dieną nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga  pasveikino Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Tudor Ulianovschi.

  Dvišaliai santykiai »
  20180720 Moldovos GK.jpg

  Liepos 20 dieną Palangoje oficialiai atidarytas Moldovos Respublikos garbės konsulatas, kuriam vadovauja profesorius, habilituotas daktaras Valdemaras Razumas.

  Dvišaliai santykiai »
  28312176648_ba4f2fd890_z-1.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius gegužės 18 dieną Vilniuje su Moldovos gynybos ministru Eugeniu Sturza aptarė dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, Moldovos saugumo ir gynybos reformų eigą, bendradarbiavimą su Europos Sąjunga ir NATO, pasikeitė nuomonėmis apie regioninio saugumo situaciją.

  Dvišaliai santykiai »
  tomas_razmus-9627.JPG

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 14 dieną Vilniuje su naujai paskirtu Moldovos ambasadoriumi Serghejumi Mihovu aptarė Lietuvos ir Moldovos dvišalį bendradarbiavimą, Moldovos vidaus aktualijas.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata