Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė dėl teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę

Sukurta 2020.07.09 / Atnaujinta 2020.07.09 15:34

Liepos 9 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė 44-iosios Žmogaus teisių tarybos sesijoje su JT Specialiuoju pranešėju teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę Clément Nyaletsossi Voule.

„Minėdami šio svarbaus mandato dešimtmetį ypač vertiname svarbius pasiekimus kuriant progresyvius standartus, teikiant praktinę paramą šalims ir glaudų bendradarbiavimą su pilietine visuomene“, - sakė A. Krivas, kartu pabrėždamas ir susirūpinimą pilietinės visuomenės saviraiškos erdvei kylančiais iššūkiais, kurie tapo dar aktualesni COVID-19 pandemijos kontekste.

Šiaurės ir Baltijos šalys įsitikinusios, kad efektyvus atsakas pandemijai priklauso nuo gebėjimo užtikrinti piliečių dalyvavimą ir pasitikėjimą, todėl pakvietė valstybes įgyvendinti specialiojo pranešėjo rekomendaciją glaudžiai bendradarbiauti su pilietinės visuomenės atstovais šalinant neigiamas pandemijos pasekmes.

JT Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandatas šiemet mini veiklos dešimtmetį. Lietuva, kartu su Čekija, Indonezija, Maldyvais ir Meksika, yra Žmogaus teisių tarybos rezoliucijos dėl taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės, kuria įsteigtas šio specialiojo pranešėjo mandatas, rengėjų grupėje. 2019 metų vasarą Žmogaus teisių taryba konsensusu priėmė rezoliuciją, kuria minėtas mandatas buvo pratęstas 3 metams. Rezoliucijos rengėjų grupė interaktyvaus dialogo metu padarė ir atskirą pareiškimą, kuriame pažymėjo šio mandato svarbą prisidedant prie taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės užtikrinimo.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_2358.jpg

Spalio 22 dieną, pažymėdama Jungtinių Tautų (JT) įkūrimo 75-metį, Užsienio reikalų ministerija surengė virtualią konferenciją „Ateitis, kurios norime ir Jungtinės Tautos, kurių mums reikia. Lietuvos indėlis į daugiašališkumą“, skirtą paskatinti Lietuvos visuomenę, ypač jaunimą, domėtis šios organizacijos veikla ir pastangomis užtikrinti taiką ir saugumą pasaulyje, mažinti socialinę atskirtį, gerinti žmogaus teisių padėtį.

Daugiašaliai santykiai »
JT pastato Ženevoje nuotrauka.png

Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »

Rugsėjo 28 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupei kartu su Prancūzija ir Graikija pirmininkaujanti Lietuva išplatino bendrą grupės pirmininkų pareiškimą dėl žurnalistų saugumo ir spaudos laisvės situacijos Baltarusijoje. Prie šio pareiškimo iš viso prisijungė 51 JT šalių narė ir Europos Sąjunga.

Daugiašaliai santykiai »
Ministro pasisakymas.jpg

Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.

Daugiašaliai santykiai »
DSC_0326.jpg

Birželio 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Raimonda Murmokaitė dalyvavo tarptautinėje Vokietijos, Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje Partnerystės su Sudanu vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 25 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į JT Pasaulio maisto programą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
1.jpg

Sausio 23 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (JT) atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ JT  būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »