Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas

Sukurta 2019.12.10 / Atnaujinta 2019.12.10 11:38
   Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas
   Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas
   Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas

   Gruodžio 10-ąją, pasauliui minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, Vilniuje surengtas kasmetinis Nacionalinis žmogaus teisių forumas, kurio tikslas – aptarti žmogaus teisių situaciją mūsų šalyje.

   Atidarydamas forumą užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pabrėžė, kad forumo šūkis „Vaiko teisės-žmogaus teisės“ patvirtina, jog žmogaus teisės yra tarpusavyje susijusios ir nedalomos, ir kad kiekvieno visuomenės atstovo balsas turi būti girdimas.

   Viceministras taip pat informavo susirinkusius apie 2020 metų gegužės 20-21 dienomis Lietuvoje po 35- erių metų atnaujinamus tarptautinius Sacharovo klausymus, kurie bus skirti žmogaus teisių užtikrinimui skaitmeninėje erdvėje, klimato kaitos ir lygybės bei identiteto klausimams. Tikimasi, kad šis renginys reikšmingai papildys ne tik Lietuvos, bet ir viso Europos kontinento žmogaus teisių darbotvarkę.

   Renginyje, kuris skirtas 30-osioms Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos metinėms, surengta penkiolika diskusijų aktualiomis žmogaus teisių temomis, kelti klausimai, kaip padaryti, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ar pažiūrų žmonėms. Šių metų forumas neatsitiktinai  skirtas vaiko teisių klausimų aptarimui – Lietuva yra išrinkta Jungtinių Tautų Vaikų fondo (UNICEF) valdybos nare 2019–2021 metų laikotarpiui.

   Forumo metu taip pat apdovanoti kasmet rengiamo moksleivių vizualiųjų menų konkurso, skirto žmogaus teisėms, nugalėtojai.

   Renginio organizatoriai – Užsienio reikalų ministerija drauge su žmogaus teisių organizacijomis, akademine bendruomene, valstybinėmis ir žmogaus teisių kontrolierių institucijomis, užsienio šalių ambasadomis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   UPR.png

   Sausio 20 ir 22 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės sesijoje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Australijai ir Austrijai žmogaus teisių srityje.

   JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »
   sss.png

   Gruodžio 10-ąją, minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną ir Europos žmogaus teisių konvencijos 70-metį, trečią kartą surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas  „Įvairovių Lietuva Europoje“. Jo metu vyko diskusija apie žmogaus teisių padėtį ir aktualijas Lietuvoje bei kitose šalyse.

   Naujienos »
   XX sale.jpg

   Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

   Lapkričio 5 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje pristatyta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais.

   Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
   Ministro pasisakymas.jpg

   Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

   Atstovybių naujienos »