Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Remiame Moldovos prezidento rinkimuose pasirinktą teisės viršenybės ir integracijos į ES kursą

Sukurta 2020.11.16 / Atnaujinta 2020.11.16 09:23

Užsienio reikalų ministerija sveikina Moldovos žmones, laisvai išreiškusius savo politinę valią sekmadienį įvykusiuose Moldovos prezidento rinkimuose.

Prezidento rinkimai yra labai svarbūs šios šalies ateičiai. Juose Moldovos visuomenė aiškiai pademonstravo savo pasirinkimą eiti  tolesnių reformų, įstatymų viršenybės stiprinimo, integracijos į Europos Sąjungą (ES) keliu. Tikimės, kad Moldovos prezidento rinkimus laimėjusi Maia Sandu galės tęsti ambicingą kovos su korupcija, teisinės sistemos reformos bei šalies ekonominės plėtros programą, pradėtą, jai vadovaujant Moldovos vyriausybei 2019 metais.

Lietuva yra pasirengusi suteikti visokeriopą paramą,  perduodama savo reformų ir eurointegracijos patirtį. Lietuva tvirtai remia Moldovos nepriklausomybę, teritorinį vientisumą ir Moldovos žmonių pasirinktą integracijos į ES kryptį.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Moldova4.jpg

Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Olegą Tuleą ir visus Moldovos žmones.

Dvišaliai santykiai »
DSC_3201.jpg

Liepos 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko nuotolinės Lietuvos ir Moldovos politinės konsultacijos. Konsultacijų metu aptarti dvišaliai santykiai, reformų procesas Moldovoje, Moldovos ir Europos Sąjungos (ES) santykiai, Rytų partnerystės iniciatyva bei kovos su COVID-19 pandemijos patirtis abejose valstybėse.

Dvišaliai santykiai »
DSC_4550.jpg

Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
IMG_2228.JPG

Vasario 25 dieną ministras Linas Linkevičius Ženevoje susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru Aureliu Ciocoi. Susitikime aptartas Europos Sąjungos (ES) ir Moldovos Asociacijos susitarimo įgyvendinimas, Moldovos reformų eiga, Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimas Jungtinėse Tautose bei dvišalių santykių aktualijos.

Dvišaliai santykiai »