Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras Briuselyje aptarė kovą su terorizmu

Sukurta 2018.07.12 / Atnaujinta 2018.07.12 21:41

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius JAV valstybės sekretoriaus Mike Pompeo kvietimu liepos 12 dieną Briuselyje dalyvavo Globalios koalicijos kovai prieš „Islamo valstybę“ ministrų susitikime.

Susitikimo metu aptarti svarbiausi Globalios koalicijos iššūkiai bei ateities planai.

2014 metais įkurtos Globalios koalicijos kovai prieš „Islamo valstybę“ narių skaičius jau pasiekė 77, naujausiomis narėmis tapus Gvinėjos ir Sahelio–Saharos valstybių bendrijai. Sėkmingai karinei kampanijai Sirijoje ir Irake einant į pabaigą, vis daugiau dėmesio skiriama atstatymo projektams ir kovai su tarptautiniais teroristų tinklais. Globali koalicija išlieka užsibrėžusi kovoti su terorizmo finansavimu bei jį remiančia ekonomine infrastruktūra, užsienio kovotojų judėjimu, remia stabilizacijos ir atstatymo projektus išlaisvintose teritorijose bei aktyviai kovoja su ISIS propaganda. Koalicijos pajėgos jau išlaisvino 7,7 mln. žmonių bei sudarė sąlygas 3,8 mln. irakiečių pabėgėlių sugrįžti į savo gyvenamąsias vietas.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Ministras Linas Linkevičius vasario 4-7 dienomis vyksiančio vizito Vašingtone metu dalyvaus Globalios koalicijos nugalėti ISIS (D-ISIS) ministrų susitikime. Koalicijai priklausančių šalių atstovai aptars jau keturis metus trunkančią kovą su terorizmo grėsme Irake ir Sirijoje bei priims bendrą pareiškimą dėl tolimesnių kovos prieš ISIS veiksmų.

Daugiašaliai santykiai »
tomas_razmus-3566.JPG

Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius birželio 7 dieną su JAV Iždo departamento sekretoriaus padėjėju Marshallu Billingslea aptarė kovą prieš tarptautinio terorizmo finansavimą, susitarimo su Iranu (Bendrasis visapusiškas veiksmų planas, JCPOA) perspektyvas.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata