Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras N. Germanas pabrėžė daugiašališkumo svarbą sprendžiant šiandienos saugumo problemas ESBO regione

Sukurta 2019.07.09 / Atnaujinta 2019.07.09 15:16
  Viceministras N. Germanas pabrėžė daugiašališkumo svarbą sprendžiant šiandienos saugumo problemas ESBO regione

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas liepos 9 dieną Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose vykstančiame neformaliame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime akcentavo, kad siekiant spręsti sudėtingą saugumo situaciją ESBO regione būtina užtikrinti efektyvią daugiašalių organizacijų veiklą, aiškiai įvardyti konfliktų priežastis ir neignoruoti šalių prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų pažeidimų.

  „Tik tvirtai ginant mūsų bendras vertybes ir principus galime išvengti tolimesnių agresyvių veiksmų, pažeidimų ar įtampos gilinimo. Mes taip pat negalime ignoruoti fakto, kad tiek daug konfliktų ESBO regione, Rytų Ukrainoje, Padniestrėje, Sakartvele ar Kalnų Karabache, yra to paties Rusijos geopolitinės strategijos siekio – išlaikyti Kremliaus įtaką savo kaimynių atžvilgiu – išdava. Siekiant nutraukti šią tendenciją, mes privalome aiškiai įvardyti konfliktų priežastis“, – pabrėžė viceministras.

  N. Germanas taip pat atkreipė dėmesį į dezinformacijos, agresyvios propagandos ir spaudos laisvės ribojimų keliamą grėsmę. Viceministras kvietė imtis aktyvesnio vaidmens kovoje su propaganda, ypač skatinant išraiškos laisvę bei stiprinant tarptautines kovos su karo propaganda nuostatas. Kaip vienas iš pozityvų žingsnių siekiant šio tikslo įvardytas praeitais metais ESBO Ministrų Tarybos priimtas sprendimas dėl žurnalistų saugumo.

  Slovakijoje susirinkę ESBO šalių užsienio reikalų ministrai aptaria svarbiausius iššūkius Europos saugumui. Daugiausia dėmesio skiriama ESBO vaidmens ir efektyvumo stiprinimui sprendžiant ir užkertant kelią konfliktams ESBO regione. 

  ESBO yra regioninė organizacija, vienijanti 57 Europos, Šiaurės Amerikos ir Centrinės Azijos šalis. Jai šiais metais pirmininkauja Slovakija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 9 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvaus Slovakijos užsienio reikalų ministro Miroslavo Lajčako organizuojamame neformaliame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris vyks Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 4 dieną ESBO Nuolatinės Tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Aurimas Taurantas informavo apie Lietuvos žingsnius žiniasklaidos laisvės stiprinimo srityje.

  Atstovybių naujienos » Lietuvos pirmininkavimo ESBO »
  Foto_MM ataskaitos pristatymas.jpg

  Gruodžio 20 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų ir nebaudžiamumo Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  Linkevičius Desir.JPG

  Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikimo paraštėse susitiko su ESBO atstovu žiniasklaidos laisvei Harlemu Désiru.

  Užsienio reikalų ministro veikla »
  ESBO ministras.jpg

  Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikime Milane, Italijoje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Milane vyksiančiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime. Šio svarbiausio politinių diskusijų ir ESBO sprendimų priėmimo forumo metu bus apžvelgiama ir įvertinta organizacijos veikla bei aptariami aktualiausi Europos saugumo klausimai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata