Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA IZRAELIO VALSTYBĖJE

Adresas: Sason Hogi Tower, 12 Abba Hillel Silver St., Ramat Gan 5250606, ISRAEL

plačiau »

Tel. +972 3 6958 685
Faksas +972 3 6958 691
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Jauna muzika-3.jpeg

Vakar, vienoje pagrindinių Izraelio muzikos scenų, Heichal Hatarbut komplekso Zucker salėje, koncertavo Vilniaus savivaldybės choras "Jauna Muzika", vadovaujamas dirigento ir kompozitoriaus Vaclovo Augustino.

Lietuviai Izraelyje » Istorinė, kultūros diplomatija »
MildaR-0097.jpg

Tel Avive, Žydų išeivių iš Vilniaus miesto ir jo apylinkių draugijoje „Beit Vilna" įvyko Icchoko Rudaševskio „Vilniaus geto dienoraščio" pristatymas. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto bei Lietuvos žydų bendruomenės inicijuotas ir kartu su "Beit Vilna" ir Lietuvos ambasada Izraelyje įgyvendintas pristatymas sutraukė gausų būrį klausytojų – tiek tuos, kuriuos su Vilniumi ir skausminga jo XX a. praeitimi siejo asmeninės istorijos, tiek tuos, kurie susidomėjo diskusija apie šį jautrų paauglio berniuko tekstą jidiš kalba.

Lietuviai Izraelyje » Istorinė, kultūros diplomatija »
EU Day-2018.JPG

Ambasadorius Edminas Bagdonas kartu su ES delegacijos vadovu ambasadoriumi Emanuele Giaufret ir ES valstybių narių ambasadoriais paminėjo gegužės 9-ąją, Europos dieną, kartu su Tel Avivo savivaldybe. Ceremonijos metu Tel Avivo savivaldybė buvo apšviesta Europos Sąjungos vėliava. Ačiū Tel Avivui už surengtą šventę!

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
MildaR-8311.jpg

Gegužės 1-3 dienomis Izraelyje lankėsi Vilniaus Universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas. Pagrindiniai vizito tikslai buvo susitikimai Yad Vashem Holokausto muziejuje ir tyrimų centre bei Izraelio technologijos institute (Technion) Haifoje bei „Grįžtančios atminties" diplomų įteikimas. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
IL70-visi.JPG

Ambasadorius Edminas Bagdonas kartu su diplomatinio korpuso nariais dalyvavo Izraelio Valstybės nepriklausomybės 70mečio šventėje, kuri vyko Prezidento Reuven Rivlin rezidencijoje. Iškilmingo minėjimo metu diplomatiniam korpusui kalbas pasakė Izraelio Prezidentas Reuven Rivlin ir Premjeras Benyamin Netanyahu.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Holok-Mickey.PNG

Balandžio 11 dieną ambasadorius Edminas Bagdonas dalyvavo Yad Vashem vykusioje oficialioje Holokausto atminimo ceremonijoje, kurioje pasisakė Izraelio Valstybės Prezidentas  Reuven Rivlin, Izraelio Valstybės Premjeras Benjamin Netanyahu.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Holokaustas.PNG

Šiandien, Holokausto atminimo dieną, visoje Izraelio Valstybėje, pagerbiant Holokausto aukas ir didvyrius dvi minutes gaudė sirenos. Lietuvos ambasados Izraelio Valstybėje kolektyvas Ramat Gan mieste kartu su visa šalimi sustingo pagerbti Katastrofos aukas. Lietuvos teritorijoje Holokausto metu žuvo daugiau nei 200 tūkstančių Lietuvos žydų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
ieva-1.JPG

Šiandien didelės sėkmės palinkėjome gegužės 8 d. Lisabonoje, Portugalijoje, vyksiančiame Eurovizijos dainų konkurse dalyvausiančiai Ievai Zasimauskaitei.

Lietuviai Izraelyje » Istorinė, kultūros diplomatija »
AJC -EB kalba.PNG

Artėjant Yom HaShoa, Holokausto Atminimo Dienai, Jeruzalėje Amerikos žydų komitetas surengė diskusiją apie diplomatus, gelbėjusius žydus. Renginyje pranešėjais dalyvavo Lietuvos, Švedijos ir Belgijos ambasadoriai Izraelio Valstybėje. Diskusiją moderavo The Jerusalem Post laikraščio atstovas Steve Linde. Lietuvos ambasadorius Izraelio Valstybėje Edminas Bagdonas išsamiai pristatė, kaip Lietuvoje diplomatų pastangomis buvo gelbėjami žydai, išskirtinį dėmesį skiriant Japonijos ir Nyderlandų atstovų Chiune Sugihara ir Jan Zwartendijk veiklai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Litvak-1.jpg

Susitikime pristatyta LŽB veikla bei aptartos galimybės bendradarbiauti, siekiant izraelietiškąsias bendruomenes labiau įtraukti į procesus bei projektus Lietuvoje.

Lietuviai Izraelyje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Raanana-2.jpg

Lietuvos ambasadorius Izraelyje Edminas Bagdonas dalyvavo sutuoktinių Abel ir Glenda Levitt bei Nevyriausybinės savanorių organizacijos ESRA Raananoje suorganizuotame renginyje „Mūsų patirtys Lietuvoje“. Jame pristatomi jaunųjų Lietuvos moksleivių darbai, susiję su Holokaustu aukų įamžinimu. Abel ir Glenda Levitt jau daugiau nei 20 metų dirba įvairiuose miesteliuose Lietuvoje, įamžinant Lietuvos žydų paveldą ir Holokausto aukų atminimą.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Holok-3.jpg

Lietuvos ambasadorius Izraelio Valstybėje Edminas Bagdonas kartu su Vokietijos, Graikijos, Kroatijos, Portugalijos ir Švedijos ambasadoriais dalyvavo Centrinės organizacijos, jungiančios išgyvenusių Holokaustą asmenis Izraelyje, bei Yad Vashem ir Shalom Hartman Instituto surengtoje konferencijoje, kurioje aptarta Holokausto atminties tema.

Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_8815.jpg

2018 m. vasario 14 d. vienoje iš garbingiausių Tel Avivo erdvių, miesto centre – Meno muziejuje - iškilmingai paminėta Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių šventė. LR ambasadorius Izraelio Valstybėje Edminas Bagdonas savo sveikinimo kalboje pasidžiaugė, kad šiais metais Lietuva ir Izraelis mini garbingus valstybingumo atstatymo jubiliejus: Izraelis šiais metais ir švęs savo valstybės 70-metį.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Trispalve-Liera.PNG

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Vasario 16 išvakarėse Tel Avivo savivaldybės pastatas apšviestas Lietuvos trispalvės spalvomis

Istorinė, kultūros diplomatija »
straipsnis.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministro straipsnyje Izraelio spaudoje pabrėžtas Lietuvos žydų indėlis kuriant Lietuvos Valstybę.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata