Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Konferencija „Kartu kūrėme valstybes: litvakai – nepriklausomų Izraelio ir Lietuvos valstybių kūrėjai“

Sukurta 2018.12.11 / Atnaujinta 2018.12.11 11:44
  Konferencija „Kartu kūrėme valstybes: litvakai – nepriklausomų Izraelio ir Lietuvos valstybių kūrėjai“

  Tel Avive vyks konferencija „Kartu kūrėme valstybes: litvakai – nepriklausomų Izraelio ir Lietuvos valstybių kūrėjai“. 2018 m. gruodžio 12 d. vyksiantis renginys skirtas Lietuvos 100-mečiui ir Izraelio 70-mečiui  pažymėti.

  Konferencijos programoje – Lietuvos ir Izraelio mokslininkų pranešimai apie Lietuvos žydų indėlį kuriant Izraelio ir Lietuvos valstybingumą, žydų paveldo ir Holokausto aukų atminimo įamžinimą Lietuvoje. 

  Šia proga bus pristatyta Shimon Lev knyga „Iš Lietuvos į Sanktiniketaną. Šlomit Flaum ir Rabindranatas Tagorė“. Tai jaunos žydaitės, kilusios iš Lietuvos, įspūdžių ir įžvalgų apie susitikimus su 20 a. Indijos mąstytojais, įskaitant Tagorę ir Gandį, rinkinys.

  Renginio metu bus atidaryta ir specialiai Lietuvos šimtmečiui skirta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos centro parengta paroda „Atspindžiai suskilusiame veidrodyje“, siekianti pristatyti  turtingą ir įvairiaspalvį Lietuvos ir Vilniaus žydų bendruomenių gyvenimą tarpukaryje – socialinės rūpybos ir medicinos sistemą, švietimo ir ugdymo institucijas, meną, mokslą ir literatūrą, svarbią šių bendruomenių vietą tarptautiniame žydų kultūros kontekste.

  Registracija el. paštu: [email protected]. Konferencijos pradžia: 10 val., ji vyks anglų kalba.

  Naujienlaiškio prenumerata