Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Konferencija „Kartu kūrėme valstybes: litvakai – nepriklausomų Izraelio ir Lietuvos valstybių kūrėjai“

Sukurta 2018.12.13 / Atnaujinta 2018.12.13 09:42
  Konferencija „Kartu kūrėme valstybes: litvakai – nepriklausomų Izraelio ir Lietuvos valstybių kūrėjai“

  Tel Avive vyko konferencija „Kartu kūrėme valstybes: litvakai – nepriklausomų Izraelio ir Lietuvos valstybių kūrėjai“

  Pranešimus konferencijoje skaitė Lietuvos Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė L.Lempertienė, Seimo narys A. Gelūnas, Ben Gurion universiteto profesorius dr. M.Zalkin, Pasaulio Žydų kongreso (WJC) Izraelio pirmininkas dr. L.Weinbaum, Lietuvos žydų bendruomenės vykdomasis direktorius R.Vaisbrodas, kiti pranešėjai. Diskusijose dalyvavo žydų išeivių iš Lietuvos ir Išeivių iš Vilniaus ir Vilnijos regiono organizacijų, lietuvių bendruomenės „Nerija“ atstovai.

  Konferencijos programoje – pranešimai apie Lietuvos žydų indėlį kuriant Izraelio ir Lietuvos valstybingumą, žydų paveldo ir Holokausto aukų atminimo įamžinimą Lietuvoje. 

  Renginio metu pristatyta Izraelio mokslininko Shimon Lev knyga „Iš Lietuvos į Sanktiniketaną. Šlomit Flaum ir Rabindranatas Tagorė“. Tai jaunos žydaitės, kilusios iš Lietuvos, įspūdžių ir įžvalgų apie susitikimus su 20 a. Indijos mąstytojais, įskaitant Tagorę ir Gandį, rinkinys. Knygoje skelbiami ir jos vaikystės prisiminimai, Lietuvos provincijos miestelio žydiškojo gyvenimo kasdienybė. Ją pristatė ir paskaitą skaitė jos autorius Shimon Lev, Indijos ir Lietuvos ambasadoriai Izraelio valstybėje.

  Konferencijoje atidaryta specialiai Lietuvos šimtmečiui skirta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos centro parengta paroda „Atspindžiai suskilusiame veidrodyje“, pristatanti  turtingą ir įvairiaspalvį Lietuvos ir Vilniaus žydų bendruomenių gyvenimą tarpukaryje – socialinės rūpybos ir medicinos sistemą, švietimo ir ugdymo institucijas, meną, mokslą ir literatūrą, svarbią šių bendruomenių vietą tarptautiniame žydų kultūros kontekste.

  Renginį organizavo Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos ambasada Izraelio valstybėje.

  Naujienlaiškio prenumerata