Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos Holokausto aukų atminimas pagerbtas Jad Vašemo muziejuje

Sukurta 2017.09.19 / Atnaujinta 2017.09.19 11:51
  Lietuvos Holokausto aukų atminimas pagerbtas Jad Vašemo muziejuje

  2017 m. rugsėjo 18 d. Yad Vašeme (Holokausto tyrimų centre ir muziejuje) įvyko Lietuvos Holokausto aukų atminimo ir Vilniaus geto sunaikinimo 74-ųjų metų paminėjimo ceremonija. Minėjime dalyvavo Holokaustą išgyvenusieji ir jų artimieji, išeivių iš Vilniaus ir Vilnijos krašto organizacijos Beit Vilna, Išeivių iš Lietuvos, Yad Vašemo, Izraelio gynybinių pajėgų bei Lietuvos ambasados Izraelio Valstybėje atstovai. Renginio metu skambėjo Vilniaus geto dainų melodijos.

  Lietuvos Respublikos ambasadorius Izraelyje Edminas Bagdonas, kalbėdamas ceremonijoje, pabrėžė, kad Lietuvos žydų katastrofa Antrojo Pasaulinio karo metu yra vienas iš tragiškiausių ir juodžiausių mūsų šalies istorijos puslapių. Jis taip pat paminėjo Lietuvos žydų istorijos ir paveldo įamžinimo būtinybę, įskaitant Vilniaus Didžiosios Sinagogos įpaveldinimą.   

   

  Lietuvos ambasados vardu ambasadorius Edminas Bagdonas pagerbė Holokausto aukų atminimą, padėdamas vainiką Yad Vašemo memoriale.

  Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena minima rugsėjo 23-ąją. Šią dieną 1943 m. sunaikintas Vilniaus getas. 1944 m. vasarą toks pat likimas ištiko Kauno ir Šiaulių getus. Holokaustas Lietuvoje nusinešė per 200 tūkst. gyvybių.

   

  Naujienlaiškio prenumerata