Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos užsienio reikalų ministro L.Linkevičiaus vizitas Izraelyje

Sukurta 2017.09.12 / Atnaujinta 2017.09.12 13:24
  Lietuvos užsienio reikalų ministro L.Linkevičiaus vizitas Izraelyje

  Rugsėjo 2-5 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su lankėsi Izraelio Valstybėje ministro pirmininko Benjamino Netanyahu, šiuo metu taip pat einančio Izraelio Valstybės užsienio reikalų ministro pareigas, kvietimu.

  Ministras susitiko su Izraelio Valstybės Prezidentu Reuvenu Rivlinu, ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu, Kneseto pirmininku Yuli Edelsteinu ir Lietuvos-Izraelio Parlamentinės draugystės grupės vadove, Kneseto nare M.Rosin, užsieni...o reikalų viceministre Tzipi Hotovely, ministro pirmininko patarėju diplomatiniais klausimais, Kneseto nariu, Michaelu Orenu. Ministras L. Linkevičius skaitė paskaitą Izraelio Užsienio reikalų tarybos ir Pasaulio žydų kongreso renginyje Jeruzalėje, dalyvavo susitikimuose su visomis litvakų organizacijomis Izraelyje ir Izraelio lietuvių bendruomene „Nerija”. Jis taip pat susitiko su „Lietuvos –Izraelio hub“ organizuotame susitikime su „Infobalt“ verslininkais. Ministras taip pat dalyvavo susitikime su nacionalinio saugumo studijų instituto vadovybe ir analitikais, kur aptarė saugumo iššūkius Lietuvos ir Izraelio kaimynystėje.
  Ministras L. Linkevičius kartu su Izraelio gynybos ministru Avigdoru Libermanu šeštadienį stebėjo krepšinio rungtynes, kuriose susitiko Lietuvos ir Izraelio rinktinės. Ministras taip pat susitiko su Amerikos žydų komiteto Vykdančiuoju direktoriumi David Harris.
  Susitikimų metu aptartos Lietuvos ir Izraelio tolesnio bendradarbiavimo perspektyvos, ryšių aukštųjų technologijų sektoriuose (biotechnologijų, farmacijos, Fintech) plėtojimo potencialas, pristatyti žydų paveldo įamžinimo Lietuvoje projektai, apsikeista nuomonėmis apie bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, aptarta saugumo situacija Lietuvos ir Izraelio kaimynystėje, bendradarbiavimas kovojant su terorizmo grėsme. Izraelio Valstybės Premjeras Netanyahu priėmė ministro pakvietimą apsilankyti Lietuvoje.

  Naujienlaiškio prenumerata