Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Seimo Pirmininko dovana Izraelio parlamento vadovui – vieno Izraelio Valstybės kūrėjų namų detalė

Sukurta 2018.10.19 / Atnaujinta 2018.10.19 13:03
  Seimo Pirmininko dovana Izraelio parlamento vadovui – vieno Izraelio Valstybės kūrėjų namų detalė

  Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis  susitikimo su Izraelio Valstybės Kneseto Pirmininku Juliu Joeliu Edelšteinu metu Izraelio Parlamento vadovui įteikė autentišką krosnies, stovėjusios litvako Dovydo Volfsono gimtuosiuose namuose Darbėnuose, koklį.

  „Tai yra labai nuoširdi Darbėnų bendruomenės, o taip pat ir visos Lietuvos dovana Izraelio tautai, kurią man bus garbė perduoti. Litvakai buvo itin aktyvūs Izraelio Valstybės kūrimosi ištakose. Šiandien galime didžiuotis, kad jų aktyvumas suvienijo ir įkvėpė išsibarsčiusią žydų tautą“, – prieš susitikimą teigė Seimo Pirmininkas.

  Dovydas Volfsonas gimė 1856 m. spalio 9 d. Darbėnuose, kur gyveno iki 1872 m. Aktyviai dalyvavęs kuriant Pasaulio sionistų kongresą jis 1905 m. buvo išrinktas pasaulinės sionistų organizacijos viceprezidentu, o 1907 m. – prezidentu, kuriuo buvo iki 1911 m. D. Volfsonas buvo Pasaulio sionistų kongreso vėliavos, vėliau tapusios Izraelio valstybine vėliava, autorius, taip pat daugelio projektų, palikusių žymų pėdsaką Izraelio istorijoje, iniciatorius, pavyzdžiui, jis pasiūlė kongreso dalyvių nario mokesčius vadinti šekeliais. Pavadinimas prigijo ir vėliau tapo Izraelio piniginiu vienetu. Taip pat D. Volfsono sionistinio judėjimo valdymo metais Jafoje (dabartinis Tel Avivo priemiestis) atidarytas pasaulio sionistų organizacijos biuras, kuris skatino žydų nausėdijų kūrimąsi. D. Volfsono lėšomis Jeruzalėje pastatytos Nacionalinė ir Hebrajų universiteto bibliotekos.

   

  Nuotraukos autorė - Olga Posaškova

  Naujienlaiškio prenumerata