Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA IZRAELIO VALSTYBĖJE

Adresas: Sason Hogi Tower, 12 Abba Hillel Silver St., Ramat Gan 5250606, ISRAEL

plačiau »

Tel. +972 3 6958 685
Faksas +972 3 6958 691
El. paštas

Tel Avive iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

Sukurta 2018.02.20 / Atnaujinta 2018.02.21 13:36
   Tel Avive iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis
   Tel Avive iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis
   Tel Avive iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

   2018 m. vasario 14 d. vienoje iš garbingiausių Tel Avivo erdvių, miesto centre – Meno muziejuje - iškilmingai paminėta Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių šventė. LR ambasadorius Izraelio Valstybėje Edminas Bagdonas savo sveikinimo kalboje pasidžiaugė, kad šiais metais Lietuva ir Izraelis mini garbingus valstybingumo atstatymo jubiliejus: Izraelis šiais metais ir švęs savo valstybės 70-metį.

    

   Per šį laiką abi šalys įtvirtino dinamišką partnerystę. Jis taip pat pasidžiaugė ypač dideliu Lietuvos žydų indėliu Lietuvos valstybės kūrimą bei puoselėjimą. Lietuvos ambasadorius pabrėžė, kad Lietuvos žydams šimtmetis susijęs ir su tragiškais Holokausto įvykiais Lietuvoje.

   Ambasadorius Bagdonas minėjimo išvakarėse apsilankė Tel Avivo kapinėse, kur pagal žydų tradicijas jis pagerbė, padėdamas akmenėlius ant tuometinės Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministro, diplomato, Lietuvos Generalinio Konsulo Palestinoje, Simono Rozenbaumo kapo.

   Aukščiausia Izraelio URM pareigūnė – viceministrė Tsipi Hotovely - pasveikino susirinkusius, pasidžiaugdama abiejų valstybių jubiliejais ir pasiektu glaudžiu bendradarbiavimu bei prisiminė, kad Lietuva buvo vienas svarbiausių žydų dvasinio gyvenimo centrų. Izraelio URM atstovė teigiamai vertino ir Lietuvos pastangas, įamžinant Lietuvos žydų paveldą.

   Iškilmingai ir jaudinančiai nuskambėjo Lietuvos ir Izraelio Valstybės himnai, kuriuos giedojo abiejų valstybių pilietė Nika Zundelovič. Vakaro pagrindinis akcentas: Martyno Levickio koncertas „Medžio siela“, kuriame jis sužavėjo susirinkusius atlikdamas Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinius.

   Šventinio priėmimo metu buvo anonsuota apie vieno įstabiausių fotografų Moshe Vorobeichik (Moir Ver) rengiamą parodą apie Vilniaus Getą, kuri bus pristatyta Lietuvoje Nacionalinės Dailės Galerijoje ir vėliau Izraelyje.

   Šventės svečiai buvo vaišinami ir lietuviškais skanėstais, kuriuos atvežė šiuo metu Lietuvoje viešinti Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Lietuvos merų delegacija bei Izraelyje gyvenančių Regimanto ir Sonios Kijauskų rankomis pagamintu Lietuvos kulinariniu paveldu – nuostabaus skonio šakočiais.

   Šventėje gausiai dalyvavo Izraelio politikos, diplomatijos, verslo, kultūros, akademinių sluoksnių atstovai, žurnalistai, Izraelyje akredituoti užsienio diplomatai, Lietuvos merų bei savivaldybių asociacijos vadovybės delegacija, Lietuvos garbės konsulai Izraelyje, gausus būrys litvakų ir išeivių iš Lietuvos bei lietuvių bendruomenės Izraelyje „Nerija“ atstovai.

   Pagerbiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Tel Avivo savivaldybės pastatas nušviestas Lietuvos vėliavos spalvomis.

    

   Naujienlaiškio prenumerata