Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Filipinus domina Lietuvos informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo sektoriai

Sukurta 2024.04.25 / Atnaujinta 2024.04.25 15:07
  G. Landsbergis: Filipinus domina Lietuvos informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo sektoriai

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis balandžio 25 dieną Maniloje vykusiame susitikime su Filipinų informacinių ir ryšių technologijų ministru Ivanu Johnu Uy pabrėžė Lietuvos patirtį ir pasiekimus skaitmeninės transformacijos srityje, siūlė ieškoti bendradarbiavimo galimybių.

  „Mus domina galimybės plėsti partnerystes Indijos ir Ramiojo vandenynų regione. Filipinai yra viena iš sparčiai augančių regiono šalių, daug dėmesio teikianti skaitmeninei infrastruktūrai – šioje srityje turime ką pasiūlyti“, – sakė G. Landsbergis.

  Kartu su ministru atvykę Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus atstovai iš įmonių „Teltonika“ ir „Technology LT“ pristatė siūlomus produktus ir paslaugas, aptarė tolesnio bendradarbiavimo su Filipinais galimybes.

  „Lietuva išgyveno milžinišką transformaciją skaitmeninėje erdvėje ir efektyviai sprendžia kibernetinio saugumo iššūkius. Galime dalytis gerąja patirtimi reglamentavimo srityje ir siūlydami techninius sprendimus“, – pažymėjo G. Landsbergis.

  Praėjusiais metais Lietuvos ir Filipinų prekybos apyvarta siekė 24 mln. Eur. Paslaugų eksportas į Filipinus 2023 m. augo 95 proc. ir siekė 10,3 mln. Eur.

  Tai pirmasis Lietuvos užsienio reikalų ministro vizitas Filipinuose. Jo metu taip pat vyko susitikimai su užsienio reikalų, ekonomikos, energetikos ministrais ir Filipinų verslo vadovų asociacija.