Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Armėnijos ministrų susitikime aptartos glaudesnio bendradarbiavimo galimybės

Sukurta 2019.09.16 / Atnaujinta 2019.09.16 12:02
   Lietuvos ir Armėnijos ministrų susitikime aptartos glaudesnio bendradarbiavimo galimybės
   Lietuvos ir Armėnijos ministrų susitikime aptartos glaudesnio bendradarbiavimo galimybės
   Lietuvos ir Armėnijos ministrų susitikime aptartos glaudesnio bendradarbiavimo galimybės

   Rugsėjo 16 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Vilniuje viešinčiu Armėnijos užsienio reikalų ministru Zohrabu Mnatsakanyanu. Pokalbio metu ministrai išsakė siekį glaudžiau bendradarbiauti ir aptarė sritis, kuriose ryšių stiprinimas būtų abipusiai naudingas.

   „Esame pasirengę su Armėnija pasidalyti savo patirtimi įvairiose srityse, kuriose įgyvendinome sėkmingas reformas“, – teigė ministras L. Linkevičius, paminėjęs Lietuvos pažangą diegiant gėrimų pakuočių užstato sistemą bei plėtojant atsinaujinančią energetiką.

   Ministrai taip pat kalbėjosi apie padėtį Armėnijoje po praėjusiais metais įvykusios „aksominės revoliucijos“, šalies bendradarbiavimą su Europos Sąjunga, situaciją Pietų Kaukaze ir kitas tarptautinės politikos aktualijas.

   Pažymėjęs, kad Lietuva visada palaikė Armėnijos ryšių su Europa stiprinimą bei viena pirmųjų ratifikavo ES ir Armėnijos visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimą, ministras L. Linkevičius išreiškė paramą Armėnijos siekiui pradėti su ES vizų liberalizavimo dialogą.

   Ministras taip pat pakvietė Armėnijos atstovus atvykti į Vilniuje rengiamas tarptautines konferencijas, skirtas finansų technologijoms ir gyvybės mokslams.

   Į rugsėjo 15-17 dienomis vykstančio Armėnijos užsienio reikalų ministro oficialaus vizito programą taip pat įtraukti susitikimai su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu bei ekonomikos ir inovacijų viceministru Gintaru Vilda. Be to, Vilniuje ministras Z. Mnatsakanyanas dalyvaus Rytų Europos studijų centre rengiamoje diskusijoje „Armėnija: vieneri metai po revoliucijos“ ir susitiks su Lietuvos armėnų bendruomenės atstovais.

   Z. Mnatsakanyanas užsienio reikalų ministru paskirtas praėjusių metų gegužę ir, šiemet sausį suformavus naująją Armėnijos Vyriausybę, tęsia darbą šiose pareigose.  Paskutinį kartą Armėnijos užsienio reikalų ministras Lietuvoje lankėsi 2013 metais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.JPG

   Rugsėjo 26 dieną Diližano (Armėnija) bendruomenės centre įvyko projekto „Armėnijos kaimo vietovių vystymas“ rezultatų pristatymas.

   Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   SMM Armenia1.jpg

   Rugsėjo 24 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos švietimo, mokslo, kultūros ir sporto ministru Arayiku Harutyunyanu aptarė bendradarbiavimo planus švietimo, mokslo, kultūros ir sporto srityse.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   _DSC0948.JPG

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Armėnijos kolegą Zohrabą Mnatsakanyaną su Nepriklausomybės diena.

   Dvišaliai santykiai »
   30.jpg

   Rugpjūčio 24 dieną Lietuvos ambasados Armėnijoje atstovas Evaldas Galvanauskas dalyvavo plastiko ir popieriaus rūšiavimo dėžių perdavimo ir įrengimo ceremonijoje Armaviro miestelio mokyklose. Projekto „Rūšiuok!” metu visose miestelio ir penkiose aplinkinių kaimų mokyklose bus įrengta 150 rūšiavimo dėžių, o rugsėjo mėnesį vaikams bus vedami mokymai apie rūšiavimo svarbą ir aplinkos saugojimą.

   Atstovybių naujienos »

   Liepos 17 dieną, dėl padėties šiauriniame Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Zohrab Mnatsakanyan ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Jeyhun Bayramov.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   104736094_3152670181476748_3328175395725213093_n.jpg

   Birželio 19 dieną iš Zoknių oro uosto Šiauliuose į Jerevaną (Armėnijoje) išvyko vienuolikos specialistų savanorių komanda, kuri padės su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai šaliai. Lietuvos specialistai dalinsis įgūdžiais gydant ir slaugant COVID-19 sergančius ligonius bei patirtimi valdant viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

   Dvišaliai santykiai »