Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis: Lietuvos patirtis energetikoje gali būti naudinga Filipinams

Sukurta 2024.04.24 / Atnaujinta 2024.04.24 16:20
  Ministras G. Landsbergis: Lietuvos patirtis energetikoje gali būti naudinga Filipinams

  Balandžio 24 dieną Maniloje susitikęs su Filipinų energetikos ministru Raphaeliu Lotilla Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pristatė Lietuvos patirtį kelyje į energetinę nepriklausomybę ir pasiūlė bendradarbiauti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų vystymo srityje.

  „Terminalo statyba ne tik ženkliai padidino Lietuvos energetinį saugumą, bet ir suteikė mums vertingą ekspertinę patirtį, kuria galime pasidalinti su Filipinais“, – teigė G. Landsbergis.

  Ministras taip pat pabrėžė, kad energetinį saugumą Lietuva padidino užtikrindama energijos tiekimą iš patikimų šaltinių ir energetikos infrastruktūros nepriklausomybę.

  „Nutiesėme reikiamas jungtis, pradėjome plėtoti atsinaujinančios energetikos projektus, diversifikavome tiekėjus. Mūsų sėkmės istorija gali būti naudinga ir Filipinams“, – pažymėjo ministras.

  Lietuvos verslas turi tarptautinės patirties SGD importo terminalų projektuose Brazilijoje, Italijoje, Kolumbijoje, Kroatijoje, Vokietijoje ir siekia dalyvauti naujų projektų vystyme ir eksploatavime.

  Praėjusiais metais Filipinų priimtame Nacionaliniame energijos vartojimo efektyvumo ir taupymo plane 2023–2050 m. yra įtvirtinta SGD svarba šalies energetiniam saugumui. Filipinai iš viso planuoja pasistatyti septynis SGD terminalus, pirmieji du jau pradėjo veiklą.

  2023 m. Lietuvos ir Filipinų prekybos apyvarta siekė 24 mln. Eur (10,5 proc. mažiau nei 2022 m.). Paslaugų eksportas į Filipinus 2023 m. augo 95 proc. ir siekė 10,3 mln. Eur.

  Tai pirmasis Lietuvos užsienio reikalų ministro vizitas Filipinuose. Jo metu taip pat vyksta susitikimai su užsienio reikalų, ekonomikos, informacinių ir ryšių technologijų ministrais, gynybos viceministru ir Filipinų verslo vadovų asociacija. Kartu su ministro delegacija atvyko ir Lietuvos verslo atstovai.