Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis su Prancūzijos Senato pirmininku aptarė ES migracijos politiką bei Kinijos spaudimą Lietuvai

Sukurta 2021.12.16 / Atnaujinta 2021.12.16 20:16
   Ministras G. Landsbergis su Prancūzijos Senato pirmininku aptarė ES migracijos politiką bei Kinijos spaudimą Lietuvai
   Ministras G. Landsbergis su Prancūzijos Senato pirmininku aptarė ES migracijos politiką bei Kinijos spaudimą Lietuvai

   Gruodžio 16 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje besilankančiu Prancūzijos Senato pirmininku Gérardu Larcheru.

   Susitikimo metu aptarti dvišaliai santykiai, artėjančio Prancūzijos pirmininkavimo Europos Sąjungai (ES) prioritetai, Baltarusijos režimo eskaluojama hibridinė ataka, naudojantis neteisėtai sieną kirtusiais asmenimis, kaip politiniu ginklu, ir galimas ES atsakas, santykiai su Kinija ir Rusija, situacija Ukrainos pasienyje ir visame regione, situacija Sahelyje, bendradarbiavimas Indijos ir Ramiojo vandenynų regione bei kiti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai.

   „Esame dėkingi Prancūzijai už dėmesį ir palaikymą mums svarbiais klausimais ir tikimės, kad jie bus atspindėti artimiausių šešių mėnesių ES Tarybos darbotvarkėje Prancūzijos pirmininkavimo metu. Džiaugiamės, kad bendra sienų apsauga yra vienas svarbiausių Prancūzijos pirmininkavimo prioritetų, mums taip pat itin svarbus ES solidarumas santykiuose su Kinija bei Rusijos taikomo spaudimo akivaizdoje. Tikiu tikru europietišku solidarumu“, – sakė ministras G. Landsbergis.

   Ministras padėkojo Prancūzijai už jos indėlį į Lietuvos ir viso regiono saugumo stiprinimą ir pasidžiaugė šiandien Lietuvos Seimo priimtu sprendimu prisidėti prie Prancūzijos vadovaujamos „Takuba“ pajėgų grupės Malyje. „Esame suinteresuoti glaudesniu bendradarbiavimu su Prancūzija gynybos ir saugumo srityse, ketiname prisidėti prie Prancūzijos vadovaujamos tarptautinės karinės operacijos „Takuba“ Malyje, remiame Prancūzijos pastangas stabilizuoti situaciją Sahelio regione Afrikoje. Sprendimas skirti karius į misiją yra Lietuvos užsienio politikos stiprinti ES solidarumą išraiška,“ – pabrėžė G. Landsbergis.

   G. Landsbergis ir G. Larcheras taip pat pasidžiaugė intensyviais dvišaliais santykiais. Lapkričio mėnesį Prancūzijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, užsienio reikalų, kultūros ministrai.