Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Paryžiuje surengtas Prancūzijos lietuvių suvažiavimas

Sukurta 2022.12.06 / Atnaujinta 2022.12.06 16:53
   Paryžiuje surengtas Prancūzijos lietuvių suvažiavimas
   Paryžiuje surengtas Prancūzijos lietuvių suvažiavimas
   Paryžiuje surengtas Prancūzijos lietuvių suvažiavimas
   Paryžiuje surengtas Prancūzijos lietuvių suvažiavimas
   Paryžiuje surengtas Prancūzijos lietuvių suvažiavimas

   Gruodžio 3 dieną Paryžiuje įvyko visuotinis Prancūzijos lietuvių suvažiavimas, pritraukęs apie 200 visoje Prancūzijoje gyvenančių lietuvių. Po dviejų metų pertraukos vėl susitikę visos Prancūzijos lietuviai džiaugėsi įvairiaspalve ir turininga programa, kurios kulminacija tapo energingas Jurgio Didžiulio koncertas.

   „Tai jau tradicija tampantis renginys, kurio tikslas – suvienyti visoje Prancūzijoje gyvenančius lietuvius – mažus ir didelius, seniai atvykusius ir naujus bendruomenės narius, gyvenančius Paryžiuje ir tolimesniuose Prancūzijos regionuose“, – sakė Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas.

   „Džiugu, kad Prancūzijos lietuvių bendruomenė tokia šviesi, atvira ir branginanti savo ryšį su Lietuva. Šis suvažiavimas dar kartą įrodė, jog lietuvių diaspora yra paplitusi po visą Prancūziją. Šis pirmas toks didelis susitikimas po karantino buvo ypatingas visiems ir kartu prasminga įžanga į ateinančias veiklas 2023 metais“, – sakė Prancūzijos lietuvių bendruomenės (PrLB) pirmininkė Simona Raišytė Moulin.

   Šiais metais Prancūzijos lietuvių suvažiavimas išsiskyrė siunčiama žinute dėl Ukrainos palaikymo. Pusė nuo bilietų į renginį surinktos sumos buvo skirta fondui Blue/Yellow, kuris teikia paramą kariams, savanoriams ir visiems, kovojantiems už Ukrainos laisvę.

   Gausi renginio programa sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo. Diena prasidėjo nuo dokumentinio filmo „Laisvės žvalgas“ peržiūros ir diskusijos su vienu iš filmo kūrėjų, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istoriku Daliumi Žygeliu.

   Prancūzijoje gyvenanti šeimos konsultantė, gydytoja psichoterapeutė, lektorė Aurima Dilienė renginio dalyviams skaitė seminarą apie šeimos santykių gerovę „Septyni auksiniai santykių dėsniai“. Tuo tarpu Prancūzijos lietuvių jaunimas pakvietė visuotinio Prancūzijos lietuvių suvažiavimo dalyvius smagiai ir intelektualiai praleisti laiką žaidžiant protmūšį.

   Mažiesiems suvažiavimo dalyviams Prelato Jono Petrošiaus lituanistinės mokyklos komanda kartu su dizainere Egle Čekanavičiūte suorganizavo išskirtinį kūrybiškumą skatinantį užsiėmimą „Pašėlusias madas“. Po jo ant podiumu virtusios scenos vaikai surengė madų šou, skirtą tėveliams ir kitiems renginio svečiams.

   Renginį užbaigė specialiai į Paryžių atvykęs žinomas Lietuvos dainininkas Jurgis Didžiulis, kurio energija ir įtraukiantis muzikinis pasirodymas sužavėjo visus susirinkusius.

   Renginio metu buvo oficialiai pasveikinti naujieji Prancūzijos lietuvių Jaunimo Sąjungos (PrLJS) valdybos nariai, išrinkti 2022 m. lapkričio 8 dieną balsavimo būdu. Valdybos pirmininku tapo Edgaras Narkus iš Reimso, o valdybos nariais buvo paskirti Dovilė Gasparavičiūtė iš Paryžiaus ir Anžė, Herkus Navikas iš Paryžiaus, Jolita Šilanskienė ir Rūta Mlodecka iš Strasbūro.

   Dėkojame partneriams, prisidėjusiems prie visuotinio Prancūzijos lietuvių suvažiavimo organizavimo: Prancūzijos lietuvių bendruomenei, Paryžiaus 17-o rajono merijai, Prelato Jono Petrošiaus lituanistinei mokyklai Paryžiuje, Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjungai, rėmėjams - URM „Globali Lietuva“, TRELO ir Picardie Autotrans.

    

   Gretos Slivskytės nuotraukos