Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Sausio 24 dieną JAV Valstybės sekretoriaus Antony J. Blinkeno kvietimu, ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo G7+ susitikime dėl energetinės paramos Ukrainai. Kartu su didžiausiomis pasaulio ekonomikomis susitikime aptarta būtinybė tiekti įrangą dėl Rusijos atakų nukentėjusios Ukrainos energetikos sistemos atstatymui ir sustiprinimui.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »
Davoso Forumas 1 (2) - Copy.jpg

Šiandien, sausio 17 dieną, Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis pasisakė Pasaulio ekonomikos forumo sesijoje apie branduolinės konfrontacijos grėsmę „Apmąstant tai, kas neįsivaizduojama: Branduolinės konfrontacijos rizika“ (“Thinking the Unthinkable: The Risk of Nuclear Confrontation”).

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »

Sausio 13 dieną ESBO pirmininkaujančios Šiaurės Makedonijos iniciatyva sušauktame neeiliniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje, skirtame aptarti Rusijos tebesitęsiančią agresiją prieš Ukrainą, Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Vaidotas Verba pabrėžė, kad yra svarbu užtikrinti Rusijos atsakomybę už įvykdytus karo nusikaltimus, nusikaltimus žmoniškumui, o taip pat už agresijos nusikaltimą.

Situacija Ukrainoje »
fa092d4d-fb0d-4b63-bb99-f765f07dcf36.jpg

Gruodžio 13 dieną vykusio Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdžio metu Užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė aptarė šiuo metu aktualiausius ES darbotvarkės klausimus: karinės ir finansinės paramos teikimą Ukrainai, naujas ribojančias priemones Rusijai, ES gynybinių pajėgumų stiprinimą, ES plėtros perspektyvas ir diskusijas dėl Europos ateities.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »
URT.jpg

Gruodžio 12 dieną Briuselyje Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje (URT) bei susitikime su  Rytų partnerystės ministrais.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
DSC_7201.jpg

Gruodžio 8 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Lietuvoje viešėjusiu Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Eivind Vad Petersson.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
8 @ OSCE.jpg

Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikime Lodzėje, Lenkijoje. Tai pirmasis ESBO dalyvaujančių valstybių užsienio reikalų ministrų susitikimas nuo Rusijos pilno masto invazijos Ukrainoje pradžios.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
221129i-012-2.jpg

Lapkričio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Bukarešte, Rumunijoje.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
20221128-FMVISITUKRAINE_president-kiurkaasik-8.jpg

Lapkričio 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Estijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrais susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyr Zelensky, ministru pirmininku Denys Šmyhal, taip pat su ministre eurotalantinei integracijai Olha Stefanyšina.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »
2022_11_28_III-18.jpeg

Lapkričio 28 dieną septynių Europos šalių užsienio reikalų ministrai su oficialiu vizitu lankosi Kyjive, Ukrainoje. Tai pirmasis tokią didelę grupę šalių vienijantis oficialus vizitas į Ukrainą, liudijantis vieningą požiūrį į Europos saugumą ir Ukrainos svarbą jame.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
1.jpg

Lapkričio 24-25 dienomis Paryžiuje, Prancūzijoje, vykstančios UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programos Tarybos 33-osios sesijos metu Lietuva pasmerkė saviraiškos laisvės suvaržymus ir tebesitęsiančias represijas prieš žurnalistus Baltarusijoje ir Rusijoje.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
316854566_1776026699464202_5859420574633266756_n.jpg

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankėsi Ukrainoje. Kyjive viceministrė kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos, susitiko su Ukrainos pirmąja ponia Olena Zelenska ir kalbėjosi apie artimiausius planus, išgyventi žiemą, bei tolimesnę, neišvengiamai europinę, Ukrainos ateitį.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
Jovita Neliupšienė Ukrainoje.jpg

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankosi Ukrainoje. Viceministrė atvyko į Kyjivą kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos išreikšti solidarumo su Ukraina ir jos žmonėmis, nuo 2014 metų narsiai kovojančiais prieš Rusijos agresiją.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Chersonas2.jpg

Lapkričio 17 dieną Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas lankėsi vos prieš kelias dienas iš Rusijos okupantų išlaisvintame Chersono mieste, esančiame Ukrainos pietuose.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
Daugiau naujienų