Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą

Sukurta 2023.05.16 / Atnaujinta 2023.05.16 23:03
   UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą
   UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą

   Gegužės 10–24 dienomis Paryžiuje vykstančios UNESCO Vykdomosios tarybos 216-osios sesijos metu Lietuva pasmerkė nepateisinamą Rusijos agresiją ir išreiškė tvirtą paramą Ukrainai.

   Plenarinių debatų metu pasisakiusi Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO, ambasadorė Jolanta Balčiūnienė pažymėjo, kad Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą kelia grėsmę viso pasaulio taikai ir saugumui. „Rusijos sukeltas karas Ukrainoje yra visų UNESCO šalių reikalas, nes paralyžiuoja UNESCO darbą, atitolina nuo šios organizacijos tikslų ir šios agresijos pasekmes jaučia visos šalys narės“, – sakė Jolanta Balčiūnienė. Savo pasisakyme Lietuvos nuolatinė atstovė taip pat pasmerkė Baltarusijos režimą dėl lietuviškų mokyklų uždarymo, žurnalistų persekiojimo, o Talibaną – dėl draudimų Afganistano moterims ir mergaitėms siekti mokslo. Lietuvos pasisakyme pažymėta, kad Rusijos įvykdyti nusikaltimai Ukrainoje negali likti nenubausti, priešingu atveju jie kartosis ir ateityje.

   UNESCO Vykdomosios tarybos 216-osios sesijos metu taip pat atskirai bus aptariama ir situacija Ukrainoje, planuojami Lietuvos pasisakymai visais šios tarptautinės organizacijos mandato klausimais, įskaitant švietimą, mokslą, kultūrą, informaciją ir komunikaciją.