Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje

Sukurta 2021.12.13 / Atnaujinta 2021.12.13 16:56

Gruodžio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje, Belgijoje.

BRT bus tęsiamas pasirengimas gruodžio 16−17 dienomis vyksiančiai Europos vadovų tarybai (EVT). Ministrai diskutuos dėl EVT išvadų projekto, kuriose aptariami atsako į COVID-19 (koronavirusą) koordinavimo, krizių valdymo ir atsparumo, saugumo ir gynybos, migracijos išorinių aspektų, išorinių santykių klausimai, įskaitant padėtį ES pasienyje su Baltarusija bei situaciją Ukrainos pasienyje su Rusija.

BRT metu taip pat bus tęsiamos ES Sutarties 7 straipsnio 1 dalies procedūros Lenkijai ir Vengrijai – vyks abiejų valstybių klausymai dėl esamos padėties teisinės valstybės principo laikymosi srityje. ES Tarybai pirmininkaujanti Slovėnija pristatys naujausią informaciją apie Konferenciją dėl Europos ateities, o kartu su kitą pusmetį ES Tarybai pirmininkausiančia Prancūzija pristatys 2022 metų Europos semestro veiksmų gaires. BRT taip pat planuojama patvirtinti Tarybos aštuoniolikos mėnesių programą bei bendrą ES Tarybos, Europos Komisijos ir Europos Parlamento deklaraciją dėl 2022 metų ES teisėkūros prioritetų. Numatoma tvirtinti Tarybos išvadas dėl plėtros ir stabilizacijos bei asociacijos proceso. BRT metu ES pagrindinių teisių agentūra pristatys savo ataskaitą „Antisemitizmas: 2010–2020 m. Europos Sąjungoje užfiksuotų antisemitinio pobūdžio incidentų apžvalga“.