Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius: Turime įsiklausyti į savo piliečių nuomonę dėl ES ateities

Sukurta 2021.09.23 / Atnaujinta 2021.09.23 16:55
  Viceministras A. Pranckevičius: Turime įsiklausyti į savo piliečių nuomonę dėl ES ateities

  Rugsėjo 23 dieną Molėtuose užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius atidarys Užsienio reikalų ministerijos (URM) ir Rytų Europos studijų centro (RESC) organizuojamų diskusijų apie Europos Sąjungos (ES) ateitį ciklą.

  Lietuvos regionuose vyks vienuolika renginių, kuriuose piliečiai bus ne tik kviečiami diskutuoti apie aktualiausius šiandienos iššūkius ES, bet ir registruoti savo konkrečias idėjas ir pasiūlymus specialioje skaitmeninėje platformoje. Diskusijos yra šiuo metu visoje ES vykstančios Konferencijos dėl Europos ateities dalis.

  ,,Lietuvos piliečiai yra vieni iš pozityviausiai narystę ES vertinančių europiečių, tačiau kartais abejoja, ar jų balsas yra girdimas Briuselyje.  Todėl Konferencija dėl Europos ateities yra unikali proga daugeliui žmonių pirmą kartą tiesiogiai įsitraukti į ES sprendimų priėmimą, pateikti savo pasiūlymus ir aptarti juos bendroje diskusijoje su kitais europiečiais bei sprendimų priėmėjais“, – sakė viceministras A. Pranckevičius.

  Didelį postūmį diskusijoms Lietuvoje suteikia skaitmeninė Konferencijos dėl Europos ateities platforma, kurioje europiečiai lietuvių ir kitomis ES kalbomis kviečiami organizuoti renginius ir dalintis savo idėjomis. Būtent piliečių pateiktų idėjų pagrindu bus diskutuojama Konferencijos plenarinėse asamblėjose. Pasak A. Pranckevičiaus, neseniai pasirodęs pirmasis visų europiečių pateiktų siūlymų apibendrinimas  atspindi esminius ES raidos klausimus.

  ,,Pirmoji atskaita parodė, kad Europos piliečiai mato vertybes kaip visos ES pamatą. Demokratijos stiprinimas, europietiškų vertybių apsauga yra suprantamas, kaip ES užsienio politikos pagrindas. Lietuvai labai aktualu, kad daug dėmesio ES piliečiai skiria migracijos politikos stiprinimui ir ES sienų apsaugai. Džiugina ir pateiktos idėjos dėl ES atvirumo, atsakomybės už Rytų partnerystės vystymąsi ir ES plėtros perspektyvas. Neabejoju, kad šie siūlymai paskatins dar daugiau lietuvių ir kitų europiečių įsitraukti į diskusiją. Tai puiki proga mums, turintiems unikalią istorinę patirtį ir pirmaujantiems daugelyje pažangios ekonomikos sričių, prisidėti prie ES raidos“, - teigė viceministras.

  Konferencija dėl Europos ateities – nuo 2021 metų gegužės iki 2022 m. pavasario visos ES mastu vykstanti iniciatyva, kurios metu ES piliečiai, institucijos ir valstybės narės aptars ES ateitį ir ieškos bendrų sprendimų kaip padaryti ES efektyvesnę.

  Daugiau informacijos apie Konferenciją dėl Europos ateities: https://futureu.europa.eu/?locale=lt.