Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras E. Meilūnas: Sugrįžtanti Lietuva - vienas prioritetinių Lietuvos diasporos politikos uždavinių

Sukurta 2022.10.28 / Atnaujinta 2022.10.28 17:10
   Viceministras E. Meilūnas: Sugrįžtanti Lietuva - vienas prioritetinių Lietuvos diasporos politikos uždavinių
   Viceministras E. Meilūnas: Sugrįžtanti Lietuva - vienas prioritetinių Lietuvos diasporos politikos uždavinių

   Spalio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Lietuvos Respublikos Seime vykusiame renginyje „Grįžimas į Lietuvą: su kokiais iššūkiais susiduria grįžtantieji ir kaip juos spręsti?“, kurį organizavo Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuras, įgyvendinantis projektą „Renkuosi Lietuvą“.

   Savo pranešime viceministras pristatė Lietuvos diasporos politikos strategines gaires „Globali Lietuva“, kurių tikslas ‒ sustiprinti ir išplėsti valstybės ir diasporos ryšį, dialogą bei partnerystę, skatinti tautinės tapatybės ir lietuvybės užsienyje išsaugojimą ir puoselėjimą, sudaryti sąlygas aktyvesniam diasporos dalyvavimui, kuriant gerovę ir saugumą Lietuvoje bei grįžimui į Lietuvą.

   „Grįžimą į Lietuvą matome pirmiausia kaip grįžimą gyventi, dirbti ar mokytis Lietuvoje, taip pat ir kaip savo veiklos, darbo užsienyje siejimą su Lietuva, diasporos įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą ir gerovės joje kūrimą“, ‒ sakė E. Meilūnas. Pasak viceministro, Užsienio reikalų ministerija, atlikdama Lietuvos diasporos politikos koordinatoriaus vaidmenį, telkia Lietuvos institucijas ir savivaldybes bendrai veiklai skatinant tautiečių grįžimą, lengvinant grįžusiųjų ar atvykusiųjų integraciją Lietuvoje. Viceministras taip pat pabrėžė, jog itin svarbu didinti informacijos apie grįžimo į Lietuvą galimybes sklaidą ir pasiekiamumą.

   Užsienio reikalų ministerija koordinuoja ir kartu su kitomis Lietuvos institucijomis bei vis aktyviau į Lietuvos diasporos politiką įsitraukiančiomis savivaldybėmis įgyvendina Lietuvos diasporos politikos strateginių gairių „Globali Lietuva“ veiksmų planą. Šį planą įgyvendina trisdešimt valstybės institucijų ir septynios (nuo 2023 metų bus jau aštuoniolika) Lietuvos savivaldybės. Veiksmų plane numatytos konkrečios priemonės, skirtos skatinti grįžimą į Lietuvą ir sudaryti palankias (re)integracijos sąlygas grįžusiems. Užsienio reikalų ministerija yra užsibrėžusi įgyvendinti šiuos veiksmus: atlikti Lietuvoje bei užsienyje taikomų grįžimo ir (re)integracijos priemonių analizę, parengti atitinkamas rekomendacijas; įkurti Lietuvos institucijų ir savivaldybių, įgyvendinančių grįžimo skatinimo ir (re)integracijos lengvinimo priemones, ekspertinę grupę; sukurti bendrą stažuočių, praktikos ir pažintinių programų duomenų bazę diasporos jaunimui; organizuoti informacijos grįžimo į Lietuvą tema teikimą vieno langelio principu ir tikslinius renginius; stiprinti Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų veiklą šioje srityje.