Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas: Lietuva tikisi aktyvaus Irako bendradarbiavimo migracijos valdymo klausimais

Sukurta 2021.09.29 / Atnaujinta 2021.09.30 09:38
   Viceministras M. Adomėnas: Lietuva tikisi aktyvaus Irako bendradarbiavimo migracijos valdymo klausimais
   Viceministras M. Adomėnas: Lietuva tikisi aktyvaus Irako bendradarbiavimo migracijos valdymo klausimais

   Rugsėjo 29 dieną politinių konsultacijų metu Užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas su Irako užsienio reikalų viceministru Nizar Al-Khairallah aptarė dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą, Artimųjų Rytų regiono aktualijas ir migracijos keliamus iššūkius. Viceministras M. Adomėnas dėkojo Irakui už sustabdytus Irako oro linijų skrydžius į Baltarusiją ir pabrėžė, kad būtinas tolesnis Lietuvos ir Irako institucijų bendradarbiavimas migracijos valdymo, teisėsaugos, pasienio pareigūnų mokymų ir kitais klausimais.

   „Lietuva yra pasirengusi dalintis savo žiniomis ir patirtimi įvairiose srityse, ypač sienų apsaugos ir kovos su nusikalstamumu. Svarbu, kad Irakas aktyviai bendradarbiautų vykdant Irako piliečių grąžinimą į jų kilmės šalį. Neteisėtos migracijos stabdymas ir migrantų grąžinimas yra viena iš sričių, turime dirbti kartu, todėl kviečiame į Lietuvą vizito Irako pasienio pareigūnus ir Irako konsulinį pareigūną nuolatiniam darbui Lietuvoje",- sakė viceministras.

   Viceministrai taip pat sutarė plėtoti tarp-parlamentinius ryšius, švietimo mainus ir palaikyti aktyvų dialogą dėl bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose (Lietuva remia ES ir Irako bendradarbiavimo stiprinimą).

   Kalbant apie Irako vaidmenį Artimųjų Rytų regione, viceministras M. Adomėnas palankiai įvertino Irako užsienio politiką, pastangas imtis mediatoriaus vaidmens regione ir pasveikino Iraką sėkmingai surengus Bagdado regioninę konferenciją.

   Susitikime daug kalbėta apie artėjančius parlamento rinkimus spalio 10 d., kurie svarbūs Irako žmonėms, regiono šalims ir tarptautinei bendruomenei.

   Viceministras M. Adomėnas dvišalio bendradarbiavimo klausimus aptarė ir su Irako Ministro Pirmininko kabineto vadovu Raed Juhi bei Irako Perkeltųjų asmenų ir migracijos viceministru Karim Hussein Ali Al-Nuri.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   6.jpg

   Rugsėjo 4 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju Margaritis Schinas. Susitikime didžiausias dėmesys skirtas neteisėtos migracijos ir ES saugumo klausimams.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
   5.jpg

   Irake viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Irako kolega Fuadu Husseinu susitarė dėl bendradarbiavimo kartu sprendžiant nelegalių migrantų krizę.

   Dvišaliai santykiai »

   Liepos 13 dieną ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi išvyko į Ankarą, kur susitiks su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Vizito metu bus aptarti bendri veiksmai, siekiant užkirsti kelią Baltarusijos režimo prieš Lietuvą vykdomoms hibridinio karo operacijoms, kurių metu nelegali migracija naudojama kaip ginklas.

   Dvišaliai santykiai »