Gyvenamosios vietos deklaravimas

Sukurta 2014.09.23 / Atnaujinta 2022.12.25 17:44

Pagal Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymą, Lietuvos Respublikos piliečiai, išvykstantys iš Lietuvos Respublikos ilgesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui, per 7 darbo dienas iki išvykimo privalo deklaruoti savo išvykimą iš Lietuvos (Savivaldybėje ar Seniūnijoje). Nepilnamečių vaikų gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai ar globėjai.

Jeigu Jūs iš Lietuvos Respublikos išvykote trumpesniam, nei šešių mėnesių laikotarpiui, tačiau Izraelyje likote gyventi ilgesnį laiką, savo išvykimą iš Lietuvos galite deklaruoti:

  • Internetu prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų („Paslaugos gyventojams/Gyvenamosios vietos deklaracijos“), pasinaudojant Lietuvos komercinių bankų internetine bankininkyste, Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortele su aktyviu e-parašu, arba mobiliu parašu;
  • Asmeniškai atvykus į ambasadą lankytojų priėmimo valandomis ir pateikus galiojantį asmens tapatybės dokumentą (Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę). Dėl konsulinio priėmimo laiko paskyrimo prašome susisiekti su ambasada el. paštu [email protected];
  • Ambasadai paštu pateikus notarine (arba jai prilyginta) tvarka patvirtintą asmens dokumento kopiją, bei užpildytą ir pasirašytą deklaracijos formą.

SVARBU:

Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie nėra deklaravę savo išvykimo iš Lietuvos, laikomi gyvenančiais Lietuvoje, todėl jiems taikomi reikalavimai (taip pat ir mokestiniai) pagal Lietuvos gyventojams taikomus įstatymus.

 

Dėl konsulinių paslaugų

Tokios konsulinės paslaugos, kaip asmens dokumentų išdavimas ar keitimas, pažymų apie šeiminę padėtį išdavimas ir pan., Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose teikiamos tik gyvenamąją vietą užsienyje/atitinkamoje šalyje deklaravusiems piliečiams.

Naudinga informacija

  • Gyvenamosios vietos deklaravimas nesusijęs su gyventojų pajamų mokesčio mokėjimu ar privalomojo socialinio draudimo įmokų administravimu.
  • Lietuvos Respublikos mokesčių klausimais reikia asmeniškai kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją
  • Informacija privalomojo sveikatos draudimo klausimais skelbiama Sodros interneto svetainėje

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha