*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

KOVO 11 –OJI IZRAELYJE

Lietuvos Respublikos ambasada Izraelio valstybėje kovo 10 d. Tel Avivo Žydų tautos muziejuje Beit Hatfutsot surengė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-ųjų metinių minėjimą, kuriame dalyvavo Izraelio Kneseto, vyriausybės, verslo, kultūros, akademinių sluoksnių atstovai, žurnalistai, Izraelyje akredituoti užsienio diplomatai, gausus būrys litvakų.   Lietuvos ambasadorius Izraelio valstybėje Darius Degutis savo sveikinimo kalboje trumpai apžvelgė Lietuvos nueitą kelią per 20 nepriklausomybės metų, ypatingai išskirdamas labai reikšmingą  litvakų vaidmenį Lietuvos ir Izraelio valstybių kūrime. Izraelio Informacijos ir diasporos ministras Yuli Edelstein ir Kneseto Izraelio-Lietuvos parlamentinių ryšių grupės pirmininkas Zeev Bielski  nuoširdžiai pasveikino visus susirinkusius su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiu ir pasidžiaugė sėkmingu abiejų valstybių ir tautų bendradarbiavimu.   Renginio metu buvo atidaryta Litvakų fondo fotografijų paroda „Žydai švenčia“, vaizduojanti šiandieninį Lietuvos žydų bendruomenės gyvenimą. Iškilmingai ir jaudinančiai nuskambėjo Lietuvos ir Izraelio himnai, kuriuos giedojo žinoma Izraelio dainininkė Limor Šapira. Vakaro metu grojo  Tel Avivo Izraelio konservatorijos džiazo centro studentų grupė. Svečiai  vaišinosi litvakų virtuvės patiekalais.  

Lietuvos Respublikos ambasada Izraelio valstybėje kovo 10 d. Tel Avivo Žydų tautos muziejuje Beit Hatfutsot surengė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-ųjų metinių minėjimą, kuriame dalyvavo Izraelio Kneseto, vyriausybės, verslo, kultūros, akademinių sluoksnių atstovai, žurnalistai, Izraelyje akredituoti užsienio diplomatai, gausus būrys litvakų.

 

Lietuvos ambasadorius Izraelio valstybėje Darius Degutis savo sveikinimo kalboje trumpai apžvelgė Lietuvos nueitą kelią per 20 nepriklausomybės metų, ypatingai išskirdamas labai reikšmingą  litvakų vaidmenį Lietuvos ir Izraelio valstybių kūrime. Izraelio Informacijos ir diasporos ministras Yuli Edelstein ir Kneseto Izraelio-Lietuvos parlamentinių ryšių grupės pirmininkas Zeev Bielski  nuoširdžiai pasveikino visus susirinkusius su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiu ir pasidžiaugė sėkmingu abiejų valstybių ir tautų bendradarbiavimu.

 

Renginio metu buvo atidaryta Litvakų fondo fotografijų paroda „Žydai švenčia“, vaizduojanti šiandieninį Lietuvos žydų bendruomenės gyvenimą. Iškilmingai ir jaudinančiai nuskambėjo Lietuvos ir Izraelio himnai, kuriuos giedojo žinoma Izraelio dainininkė Limor Šapira. Vakaro metu grojo  Tel Avivo Izraelio konservatorijos džiazo centro studentų grupė. Svečiai  vaišinosi litvakų virtuvės patiekalais.